FACTA

27. července 2012 v 20:56

Časové období vzhledem k reálnému světu: Starověký Řím (ostrovy, Insula Magna) - 14. Století (PAX)

Svět nekonečna, aneb Phantasia, je svět poměrně mladý. Ač nikdo neví, kdy tento svět vznikl, historii zdejší obyvatelé zaznamenávají ani ne 700 let. Podle zdejšího letopočtu se nacházíme kolem roku 480, kdy je to už přes dvě stě let od poslední velké války, po které konečně nastal mír. Ovšem je dosti jasné, že se musí udát změny, protože v Phantasii panuje jen křehké příměří a na kontinentu neexistuje žádný vládce, který by Phantasii zpravoval - panuje zde bezvládí. Jediný zákon, kterým se země řídí, je zákon přežití silnějšího.
Phantasia je domovem mnoha ras, ale každá má svůj vlastní prostor a moc se mezi sebe nemíchají. Výjimkou je PAX, město, které je jakýmsi srdcem kontinentu. Je to ve své podstatě hlavní město a jedinné místo, kde naleznete vedle sebe upíry, čarodějky, vlkodlaky, elfy i lidi. Toto místo však chrání od dob, kdy skončila poslední válka silná kouzla, na kterých se podílely všechny čarodějky z celé Phantasie společně s legendární nadpozemskou magií dvou andělů - Světla a Temnoty. Samotné město bylo vybudováno upíry, kteří neovládají magii, a proto přispěli k dílu svou sílou. Do města dle pověsti a vyprávění těch nejstarších - z větší části elfů - nemůže vkročit nikdo, kdo by měl zlé úmysly. A když tato slova říkají staří elfové a tradují si to mezi sebou také všechny mocné čarodějky, je jasné, že všichni obyvatelé věří, že na tom jediném místě jsou v bezpečí.
Místem, které je velice zvláštní je pak Velký Ostrov. Na první pohled je to pouze největší z ostrovů, které jsou rozmístěny kolem Phantasie. Ovšem právě díky tomu je obýván téměř 80% lidí. Je to zvláštní, ale právě kontinent je místo, které je obýváno nejmenším počtem zástupců lidské rasy. A proto je Insula Magna královstvím lidí, kteří však nesnášejí všechny ostatní rasy a obávají se magie.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.