12. 08. 2012

12. srpna 2012 v 0:00 | Aemilia Hecate Nobilae
Vítejte na nové oficiální domovské stránce textové hry na hrdiny, ve světě nekonečna - Orbis Infinita!
Po době, kdy jsem přepisovala a zdokonalovala reálie a upravovala vše, co bylo na starém webu, jsem se rozhodla konečně spustit tento web. Ač mělo být spuštění až v době po prázdninách, stihla jsem to hodně rychle a tak vám představují nové základy pro náš svět. A v tomto článku bych vás ráda seznámila se všemi změnami.

Hned první změnou, která se udála, byla změna názvu. Je to proto, že od začátku tady byl kontinent - Phantasia - ohraničen mořem a horami, a na straně druhé ostrovy - Lidské království - a největší ostrov, Insula Magna. Teď název nezahrnuje jen kontinent, ale všechno, celou Nekonečnou zemi. Brzy zjistíte, že díky tomuto budete mít daleko více dobrodružství a při dobrodružstvích tak budete moci zabrousit i dále, než sahá zmapovaná část - Phantasie a okolní ostrovy.
A k tomu se váže druhá změna, změna mapy, která je nyní myslím hezčí a propracovanější. Doufám, že se v ní bude také lépe orientovat, ač názvy máte stále originální - psané Latinsky. Základní rysy mapy se nezměnily a stále zůstává základ stejný. Uvidíme, jak se tato mapa osvědčí.
Třetí změna je pak ta, na kterou jsem již upozorňovala na starém webu. A to, že se budou všichni registrovat jako lidé, protože jinak o lidi byl malý zájem a navíc k hraní ostatních ras potřebujete vědět více o Phantasii, než bude zveřejněno na těchto stránkách pro širokou veřejnost, protože všechno musíte zjišťovat - kdyby Phantasia neměla svá tajemství, tak by to tady nebylo tak zábavné, ne? Vzhledem k tomu, že se však nahlásila jen jedna osoba o to, že by si chtěla vzít jinou rasu, než člověka, tak přece jen tady bude pár volných míst pro další rasy - základní představitele těchto ras.
Další důležitou věcí, kterou musím zmínit je to, že chci upravit vše na fóru. Proto bude fórum během zbytku prázdnin nefunkční. Ovšem kdyby přece jen někdo chtěl hrát, bude tady jedna možnost. Místo odkazu na fórum je nyní ve vrchním menu odkaz na herní knihu. Psát tam budete moci buď stále stejně či můžete použít jednoduchou, hvězdičkovou komunikaci. Heslo do knihy dostanou na mail ti, kdož zde do komentářů napíší svůj e-mail a jméno své postavy. Heslo jim pak do 24 hodin přijde na zadaný e-mail.
A co, že se to bude dít v této knize? Na dobu od 12. 8. po 30. 8. bude rozdělen jen jeden den, kterým je 4. 2. 488, tedy nejdůležitější den pro všechny, kdož věří v Magismus. Je to totiž pro Veneficas oslava Spiritise (hlavního boha), pro lidi oslava bohyně Juno (bohyně manželství a spokojeného rodinného života) a pro elfy oslava příchodu jarního období - období kterému vládne Aqua. V tento den bude v ulicích Pax rušno, obchodníci z ostrovů určitě využijí příležitost a kolem nádvoří bude mnoho stánků, všichni budou slavit a opěvovat jejich bohy - protože toto je největší slavnost celého roku. A jednoduše je to skvělá příležitost se seznámit či se jen pobavit se známými.
Harmonogram herního dne 1 (datum: 4. 2. 488)
12. 8. Rozbřesk
13. 8. - 18. 8. Dopoledne
19. 8. Poledne
20. 8. - 25. 8. Odpoledne
26. 8. - 30. 8. Večer
Den končí 30. 8. 2012, když se ukážou první hvězdy
Za rozbřesku se začínají rozbalovat veškeré stánky obchodníků, kteří začnou vystavovat své zboží. Počasí bude v tu chvíli hrozit nepropustnou mlhou, která se však rozplyne velice rychle a dopoledne se již může začít slavit za svitu sluníčka, které vzduch hezky zahřeje a tak mohou všichni obyvatelé hrubé oblečení i kožichy nechat doma. V poledne však si budou všichni moci koupit na jídlo nějaké to ovoce a pečivo, kterého bude ve stáncích plno, pro ty zámožnější však bude připraveno také maso a zvěřina - všechno pocházející z ostrovů - ovšem za to si opravdu budete muset připlatit. Již odpoledne pak můžete naplno využít veškeré stány s chmelovými nápoji, ale také s medovinou a podobnými. Odpoledne již bude teplota vzduchu snad až nad dvaceti stupni. K večeru se nezamračí, zůstane krásně jasná obloha a velice brzy vykoukne také Luna ve své plné podobě, která bude jasně zářit. Večerem bude cítit magie nejsilněji, což doprovodí zvuky noci - vytí vlků, ale také vlkodlaků - kteří budou tímto vzácným dnem donuceni k přeměně, houkání sov a hlasité dunění z dáli. Všechno toto bude magicky propojeno, dokud neskončí východem první hvězdy magický den, který bude pak po celou noc doznívat…
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.