DHAMPIR

9. srpna 2012 v 15:00

Kříženci upírů jsou rasou, která je různorodá jako lidé a přitom poměrně silná. Jedná se o křížence živých upírů a lidí. Zvláštností je u nich to, že jsou dokonce fyzicky silnější, než moroiové. Krev nepotřebují téměř vůbec, alespoň ne tu lidskou. Jejich jídelníček je tedy podobný jídelníčku obyčejných lidí, stejně tak jim nevadí sluneční záře, ač vidí poměrně dobře i ve tmě. Jejich smysly jsou tedy o něco lepší než lidské a jejich hlavní zbraní je síla - ač se musí udržovat v kondici pravidelným tréninkem - protože stejně jako praví upíři neovládají žádný druh magie. Dhampíři žijí často ve městech a jsou poměrně početní.
Dhampířím náboženstvím bývá většinou Diismus, protože žijí většinou, alespoň zčásti mezi lidmi, avšak najdou se i tací, kteří nevyznávají žádnou víru. Hovoří většinou jazykem Phantalingua, tedy hlavním jazykem celé Phantasie, ale několik výjimek ovládá i základy Antiqualingua.
Dhampýři vyrůstají téměř stejně rychle jako lidé, alespoň těch prvních dvacet let, po které jsou považováni za děti. Ovšem potom se jejich stárnutí zpomaluje, ač ne tak, jako třeba u morojů. Dožívají se totiž věku až dvou stovek let, čímž se rozhodně liší od lidí. Jejich výchova nebývá moc rozlišná od výchovy dětí lidských.
Dhampýři jsou poměrně společenští, ač díky tomu, že jsou zpola lidé, je nejde definovat jako celek tak jednoduše. K ostatním však na rozdíl od lidí nechovají averzi, protože jsou sami směsicí více ras (teoreticky všech třech původních ras - lidský rodič, rodič čarodějko-upíří). A tak mají vztahy s ostatními rasami poměrně dobré, či alespoň neutrální.
Od lidí jsou však Dhampíři k nerozeznání, protože musí spát, dýchat a bije jim srdce - cirkulace krve způsobuje, že jejich teplota těla je stejná, jako ta lidská. Nemají jedové zuby a tedy ani žádný jed ve svém těle, kterým by někoho mohli otrávit - ač mají dostatečně ostré zuby k prokousnutí kůže. Celkově jsou velice různorodí a podobní daleko více lidem, než upírům - a to i barvou kůže a očí.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.