DIISMVS

10. srpna 2012 v 12:00

Původní vyznání lidí a později také některých upírů, kříženců a vlkodlaků je velice rozvinuté i v dnešní době a na Insula Magna je to jediné povolené náboženství. Věřící mívají ve svých domech koutek či místnost s oltářem, u kterého se modlí ke svým bohům. V původním náboženství bylo také zahrnuto obětování zvířat, avšak od toho se později upustilo a bohům věřící do jejich malých chrámečků donášejí sošky nebo staví další svatyně. Hlavním představitelem této víry je pro lidi král ostrova Insula Magna.

Povolání a bohové

Výčet božstev, která se uctívají podle povolání. První bůh je vždy hlavním bohem, tedy Jupiter či Pluton)
· Rybáři: IVPPITER, NEPTVN
· Obchodníci: PLVTO, MERCVRIVS
· Poutníci: IVPPITER, MERCVRIVS
· Zloději: IVPPITER, MERCVRIVS
· Hospodyňky: IVPPITER, VENA, VESTA, IVNO
· Bojovníci: IVPPITER, MINERVA
· Léčitelé: IVPPITER, APOLLON
· Lovci: IVPPITER, DIANA, APOLLON
· Kováři: IVPPITER, VVLCANVS
· Zemědělci: IVPPITER, MARS, CERES

Bohové Diismu (v závorce původní forma, na konci den)

· Jupiter (IVPPITER) je hlavním bohem téměř všech lidí. Jeho údělem je ochraňovat rodiny a města, navíc určuje počasí a tedy na něm závisí úroda farmářů i plavby rybářů (1. 1. - IVPPITVS).
· Pluto (PLVTO) je hlavním bohem nejčastěji upírů, ale také některých lidí. Vládne podsvětí - a tedy i nemrtvým - a je to jediný vyšší podsvětní bůh. Je bohem bohatství a symbolem, který nesou většinou dary pro něj je trojhlavý pes, Kerberos (2. 1. - PLVTON).
· Diana (DIANA) je bohyní lovu a ochránkyní lovců, zároveň je ovšem považována za ochránkyni matek a ta, která nosí život, ale také může trestat nemocemi či dokonce smrtí. Považována je za bohyni Luny. Jejími symboly jsou luky, šípy a psi (9. 4. - DIANA).
· Apolon (APOLLON) je božský léčitel a bůh slunce, který má moc nad morem, ale také nad světlem, uzdravením, věštbami a - stejně jako jeho sestra Diana - nad lovem. Jeho symboly jsou opět luky a šípy (10. 4. - APOLLON).
· Juno (IVNO) je bohyně manželství a spokojeného rodinného života. Má pod svou kontrolou mlhu i bouře a blesky (také je bohyní počasí). Má mnoho symbolů, jako je páv, kukačka, žezlo, obětní miska či granátové jablko (4. 2. - IVNA).
· Minerva (MINERVA) je bohyní moudrosti, ale také vítězné války. Ochraňuje statečné bojovníky a hrdiny, ale také stojí za právy, spravedlností a uměním (7. 3. - MINERVA).
· Neptun (NEPTVN) je vládcem moří, řek i jezírek a potůčků - vládce ve své vodní říši. Jeho symbolem je trojzubec (3. 1. - NEPTVN).
· Mercurius (MERCVRIVS) je ochráncem cest, ale také je to bůh podvodů, lstí a obchodů (6. 3. - MERCVRIVS).
· Venuše (VENVS) je bohyní lásky a smyslnosti. Symboly jsou delfíni, růže, mušle a máky (8. 4. - VENA).
· Mars (MARS) je bůh farmářů, který má moc nad létem a úrodou (12. 5. - MARS).
· Vulkán (VVLCANVS) je bůh kovářů a ohně (11. 5. - VVLCANVS).
· Vesta (VESTA) je ohnivá bohyně domácího krbu (5. 3. - VESTA).
· Ceres (CERES) je také bohem zemědělství (13. 5. - CERES).
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.