DRVIDVM

9. srpna 2012 v 13:00

Elfové jsou rasou, která se rozhodla vzdát kouzel a stát se ochránci přírody. Jejich spojení s přírodou je velice patrné a proto se usadili v Lese Elfů, který před jejich příchodem nesl název Velký les. Jejich život sahá většinou jen tam, kde je stín stromů a většinou je dění ve zbytku Phantasie moc nezajímá. Elfové jsou ve své podstatě přizpůsobiví tvorové, avšak přizpůsobují se jen dění v přírodě a ne dění, které zapříčiní jiné rasy.
Jejich jediným náboženstvím je Magismus, avšak jejich nejvyšším "bohem" je matka země - Terra. Spiritise sice berou v potaz, ale nepovažují jej za nejvyššího ani nejdůležitějšího. Jejich milovaným jazykem je Druidalingua, který však ve Válkách velice upadl a tak se elfové snaží tento pravdivý a magický jazyk napravit a najít další slova, ovšem než se jim to povede, jsou odkázáni na jazyk kontinentu, Phantaligua.
Elfové rostou nejpomaleji ze všech ras už od narození, což je odlišuje od dalších ras. Za dospělého je elf považován až ve svých sto letech, což je pro většinu ostatních ras velice vysoké číslo. Elfové tedy žijí mnohá staletí, avšak stále je jisté, že i oni jsou smrtelníky jako každý živý tvor. Výchova elfských dětí je také velice pečlivá a o každé elfské dítě se starají nejen jeho rodiče, ale i příbuzní. Avšak elfové berou všechny tvory jako stejně rovné - ať jde o zvíře, člověka či elfa.
Elfové jsou velice společenští, ale to se týká jen jejich rasy. K lidem nejsou moc přívětiví, protože je většina bere jako příčiny válek a možná mají i pravdu. Ovšem naopak velice blízko mají k Veneficas, které mají v oblibě. Homolupes jim nevadí, protože je berou jako vlky a spory s nimi nikdy neměli. Naopak nemají rády Tenemagus a také je považují za zrádce, ač to nemá takové dopady jako u Veneficas. Nesnáší ovšem upíry, protože původní elfové se rozhodli stát ochránkyněmi přírody právě proto, že jim upíři při Válkách zabili blízké a tak už chtěli, aby pro ně války skončily.
Ač se vzdali kouzlení a Spiritis jim také není tak blízký jako Veneficas, tak pro ochranu přírody a vůbec jejich nejvyšší bohyně Terrae si je mohou vyvolit čtyři elementy - mimo Spiritise. Mimo to jim dala Terrae velice zvláštní schopnost, mají totiž možnost porozumět zvířatům, tedy dokážou díky nahlížení do jejich mysli poznat, co jim zvířata chtějí říct, což je velice užitečné při ochraně Lesa.
Elfové jsou vzhledově poměrně různorodí a u některých jsou rysy, které prozrazují, že jsou opravdu elfové téměř nepostřehnutelné a proto si některé můžete poplést s lidmi, ovšem některé ani v davu opravdu nepřehlédnete. Jejich rysy jsou ovšem většinou ostré a díky životu v lese, kde zas tolik slunce neproniká, mají většinou světlejší odstíny kůže. Jejich uši jsou vždy, alespoň trochu, zašpičatělé, ač když mají dlouhé vlasy, tak si toho u některých nevšimnete. Zvláštností elfů je to, že někteří mívají stříbrné vlasy a díky ovládání elementu Terrae si někteří trochu pozměňují podobu, aby se lépe přizpůsobili pro život v lese. K čemuž mají také větší rychlost a obratnost.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.