EGO

11. srpna 2012 v 10:00

Postava, kterou si vytvoříte, pojmenujete a vtisknete jí také vlastnosti, bude vlastně něco jako vaše druhé já. Bude vás zastupovat ve hře, avšak může to být vaše kopie i opak, všechno je možné. Ovšem před tím, než se střemhlav pustíte do psaní, je dobré si postavu pořádně promyslet. Máte nespočet možností k tomu, jaká vaše postava vlastně bude, avšak když si vyberete špatně, bude pro vás hra nezáživná a nebude to klapat. Musíte se dokázat do vaší postavy vžít a musíte si umět představit, jakou budoucnost bude mít - ač ani to se ne vždy vyplní. Hlavně si však uvědomte, že postava se bude později měnit jen nepatrně - dle toho co zažije ve hře - a jinak již vaše volby nelze změnit.
Prvním krokem, ke vstupu do hry, a tedy také k vytvoření postavy je registrace na fórum, protože právě tam se celé dění odehrává. Registrovat se můžete tak, že v horním menu na stránkách kliknete na ikonku Forum a na fóru mezi horními ikonkami kliknete na Registrovat. Musíte přitom souhlasit s podmínkami a následně vyplnit jednoduchý formulář, který se skládá z uživatelského jména, e-mailu a hesla. Jako uživatelské jméno si zvolte jméno a příjmení vaší postavy (př. Aemilia Nobilae - bez prostředního jména!) - pouze pokud máte příjemní. Email musí být platný a musíte zadat tuto adresu dvakrát (jednou jako potvrzení, aby se předešlo překlepům s mailem). Heslo pak také píšete dvakrát - opět pro předcházení překlepům. A když toto máte, stačí už jen opsat ověřovací kód a kliknout na Odeslat. Potom se již s pomocí vašeho uživatelského jména a hesla můžete přihlásit.
Hned dalším úkolem hráče je pak vytvoření samotné postavy. Většinu z těchto informací naleznete přímo na fóru, ale přesto vám tady popíšu, co a jak. Když se přihlásíte pod svým jménem, kliknete na fórum Registrace a pak na hned první topic - Registrační formulář, tak budete vědět co a jak psát. Před odesláním je samozřejmě nutné si přečíst reálie a pravidla, ovšem to je snad jasné. Kartu pak sepíšete opět do fóra Registrace, tentokrát si však založte VLASTNÍ TÉMA. To, uděláte tak, že kliknete na ikonku New Topic. Jako předmět / nadpis tématu pak napiště celé jméno vaší postavy a velkým písmem (př. AEMILIA HECATE NOBILAE). Pak už jen čekáte, až vám některý z moderátorů/administrátor schválí profil - karta bude přesunuta do fóra Profily a nebude již možno ji upravovat - pro další úpravy musíte psát jako odpověď na téma se jménem vaší postavy.
Rasa, pod kterou se registrujete, je vždy lidská, tedy do této ikonky napište POPVLVS. Výjimky tvoří hráči, kteří si předem přes e-mail domluvili hraní nějaké jiné rasy, ovšem to nebývá moc časté. Samozřejmě ač se zaregistrujete jako člověk, tak není nikdy jisté, že člověkem zůstanete, o tom, jak se může vaše rasa změnit, je toho hodně napsáno v rubrice Gentes na tomto webu.
K zaměstnání, tedy povolání máte mnoho možností. Výčet obvyklých povolání naleznete v článku o lidech (Populus v sekci Gentes). I když zrovna nebudete mít žádnou práci, napište, čím by se vaše postava mohla v případě nouze živit. Dobré je do historie také napsat to, kde se povolání postava naučila a vůbec nějak tuto položku zahrnout.
Co se týká velice důležitého bydlení, do této kategorie si ze začátku napište jen původní bydliště. Ve hře se pak můžete zabydlet pro začátek v hostinci a později se usadit v nějakém domku - herně si můžete vymyslet nějaký, co si koupíte - nebo je tady možnost se ještě přistěhovat k někomu dalšímu - př. hlavně pro sluhy / služky, vychovatelky atd. Tento domeček si můžete pak buď jen popsat ve vašem profilu, nebo si na něj založit vlastní téma (více přímo na fóru).
To, nač byste neměli zapomínat je to, že postava by měla působit i ve hře tak trochu jako živá. Tedy se může unavit a potřebuje si pak odpočinout. Mimo to, většina lidí (přes 90%) pochází z některého z ostrovů (nejčastěji Insula Magna), takže nejspíše o existenci dalších ras nebudou mít ani ponětí, stejně jako o magii - která je lidmi navíc většinou považována za nebezpečnou a zlou.
Před tím, než bude vaše karta schválena je možné, že budeme chtít úpravu vaší registrace. Je to buď kvůli něčemu, co odporuje logice, nebo kvůli hloupostem a chybám (hlavně se vyvarovat dokonalosti postavy, stejně by vás pak hra nejspíše nebavila, kdybyste se neměli čemu učit a za čím jít).
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.