LVDVS

11. srpna 2012 v 13:00
Vítej poutníku! A kdeže? Na místě kouzelném, na místě podobném tomu fantazijnímu. Ocitl ses v nekonečném světě… v Orbis Infinita. Ale protože je tento svět nekonečný, nemohl ses zjevit jen tak někde, právě máš možnost prozkoumat jeden z kontinentů tohoto světa a jeho přilehlé ostrovy… Phantasii. Tato země je rozlehlá a velice zajímavá, nalezneš tady vše… od ledových plání po horké pouště. A právě zde začíná příběh obyčejných lidí i bájných hrdinů… můžeš žít svůj poklidný život ve městě, na vesnici či úplně osamoceně, ale také se můžeš stát objevitelem a hrdinou, protože zatím nikdo neví, co je za mořem, či za neprostupnými horami a navíc, i samotná Phantasie skrývá mnohá tajemství, je jen na jejích obyvatelích, zda budou odhalena…

Jak hrát?

O tom, jak píšeme herní příspěvky, si přečtěte v pravidlech, ovšem zde zjistíte, jaké druhy hry zde jsou. Oba druhy hry tvoří příběh vaší postavy, ale není nutné hrát oběma, prostě hrajete jen to, co vás baví a co vám vyhovuje.

Volná hra

Nejobvyklejším stylem hry je hra volná, můžete tak hrát jednoduše pořád a hra není nijak omezena. Téměř všechno si řídíte sami, jen občas zasáhne vypravěč (postava FATVM), který může hru zpestřit a oživit. Právě zde se tvoří osobní život postavy a všechno tady může vaši postavu ovlivnit a tak se vytvářejí "mezilidské" vztahy.

Quest

Výpravy a dobrodružství mají předem určený příběh či cestu, jakou bude poveden, avšak ovlivňován je postavami, které jej plní. Celý děj tedy vede vypravěč. Tato hra funguje jen v daném časovém úseku, a když je děj odehrán, je téma uzamknuto a postavy se vrací ke všednímu životu - tedy k volné hře. V případě, že se účastníte nějaké takovéto výpravy, je nutné psát příspěvky dostatečně často, aby se kvůli vám hra nezastavila, ale také dávat možnost hrát ostatním postavám. Výpravy slouží hlavně aktivním hráčům a dobrodružným postavám, které mohou psát více než jen jeden příspěvek denně. Jsou tady buď krátkodobé, či dlouhodobé výpravy, přičemž ty dlouhodobé jsou spíše pro zkušenější hráče, u kterých víme, že s nimi půjde hra svižně a že se nebudeme zdržovat. Dlouhodobé výpravy pak určují celý děj Phantasie a ovlivňují to, jak se bude život na kontinentě, ale i na ostrovech vyvíjet. Tyto hry se hrají pouze v jednom tématu a hráči, jenž se jich účastní, se nemohou zároveň účastnit volné hry. Do hry se předem hlásí určitý počet hráčů, když je dostatečný počet, je výprava spuštěna.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.