MAGISMVS

10. srpna 2012 v 10:00

Původním vyznáním čarodějek a nyní i vyznáním elfů se stal takzvaný Magismus, tedy víra v elementární bohy. Věřící uctívají své bohy jako jejich původ a sami se k nim přimlouvají, ač neexistuje žádné obětování, ani stavění chrámů či něčeho podobného.
U čarodějek je hlavní představitelkou víry jedna ze starších čarodějek, původně to byla vždy také vůdkyně čarodějek - Summa Venefica, tedy Nejvyšší čarodějka, která měla nadání od všech pěti elementů - i nejvyššího Spiritise.
Podle elfské víry je všem nejvyšším bohem Terrae a na Spiritise se v této víře trochu opomíná. Nemají žádné hlavní představitele své víry. Jejich modlitbami a poctou, kterou skládají přírodě je zpívání pro stromy, zvířata i veškeré živé organismy.

Elementární bohové (v závorce druhý pád)

SPIRIT (SPIRITISE) je - jak již bylo zmíněno - podle víry čarodějek nejstarší a nejvyšší síla, která je ještě nad ostatními elementy. Elfové sice neuznávají Ducha mezi své "bohy", ovšem považují za část Spititise všechny živé tvory. Moc Ducha je našeptávat do mysli, měnit vzpomínky, pocity a smýšlení a tak určuje povahu každého živého tvora a právě díky němu je tedy každý jedinečný.
TERRA (TERRAE) je také nejvyšší bohyní, ale tentokráte podle vyznání elfského. Země je matka všech tvorů a proto je občas nazývána též jako Mᾱter. Vlastnostmi, jimiž se Terra vyznačuje je moudrost, ale oproti tomu také až hrozivá síla. Je považována za partnerku Aerise a tedy matku Aquae a Ignis. Mocí, kterou vládne Země je přetváření přírody, od nerostů až po živé organismy, určuje tedy vzhled a sílu těchto tvorů.
AERE (AERISE) je považován za otce všech tvorů a tedy partnera Terrae, proto mu někteří říkají také Pᾱter, ač toto oslovení tohoto "boha" není moc obvyklé. Vlastností, kterou nese je hlavně nespoutanost. Mocí, kterou vládne Vzduch je ovládání všeho plynného a to, co určuje je hlavně rychlost a vůbec aktivita - zda je člověk spíše líný či šíleně aktivní.
AQVA (AQVAE) je považována za dceru Terrae a Aerise. Zvláštní je u ní to, že její vlastnosti jsou na povrch velice rozdílné, ovšem označována je jako ta, která dokáže dát i vzít život - bez vody se nedá žít, ale přitom dokáže být voda i smrtelná. Voda vládne mocí ovládání všeho vodstva i dalších kapalin a tvoří tedy velkou část všech tvorů.
IGNIS (IGNIS) je sestrou-dvojčetem Vody, tedy dcerou Terrae a Aerise. Její vlastnosti však jsou daleko uspořádanější, protože jsou to hlavně divokost a bezhlavé jednání. Dle všeho je si se sestrou velice podobná, ač je většina lidí považuje za opaky. Její moc je také velice důležitá, je to totiž ovládání veškeré energie a to nejen v živých tvorech, a tedy také tvoří velkou část všech těl tvorů.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.