MOROI

9. srpna 2012 v 11:00

Živí upíři jsou další rasou, u které je původ velice zvláštní. Je to proto, že moroiové nejspíše vznikli jako čarodějky / mágové proměněné v upíry - tedy spojením úhlavních nepřátel. Jejich rasa je poměrně vzácná, nejspíše proto, že je mezi sebe nepřijímají ani upíři - kteří prahnou spíše po jejich krvi - ani čarodějky - které v nich vidí právě upíry a tedy nebezpečí. Jednoduše mají téměř na každém kroku nepřítele - upíry, kteří jim chtějí vysát krev, lidi, kteří se jich obávají a tak je upalují. Hrozbou pro ně je také to, že onemocní kvůli nedostatku krve - většina z nich potřebuje jen trochu lidské krve, malé procento si vystačí s krví zvířat. Avšak nehrozí jim nebezpečí od slunce, které sice je nepříjemné, ale nemůže jim vážně ublížit - přesto se raději vyhýbají přímým paprskům slunce. Avšak na rozdíl od pravých upírů mimo pití krve normálně jedí a dýchají - jsou živí. Jejich smysly však nejsou ta dokonalé, jako ty Strigoiské a fyzicky jsou také slabší, ovšem oproti tomu většina z nich je pod ochranou magického boha Spiritise jehož moc mohou využívat.
Moroiové jsou velice různorodí, co se týče náboženství. Někteří nevyznávají žádné náboženství, někteří věří v Magismus a někteří se přidali spíše k Diismu. Snad proto i s jazyky to není jednoznačné, ač většina ovládá plynně Phantalingua, někteří znají také Antiqualingua a vzhledem k čarodějnému potenciálu je také část živých upírů, kteří umí základy Druidalingua.
Mladí moroiové nerostou rychle jako vlkodlaci, ač jejich mysl jde napřed, kdežto jejich tělo roste obvyklým způsobem - desetiletí vypadají jako desetiletí, ale jejich mysl je napřed, takže uvažují třeba už jako dospělí. Za dospělého se však moroiové považují ve dvaceti letech, kdy už vypadají i vzhledem jako dospělí. Následně je jejich stárnutí stejně jako u vlkodlaků velice pomalé, téměř neznatelné což zmanená, že ač jsou živí - a tedy smrtelní - žijí velice dlouhou dobu. Způsob výchovy mladých moroiů záleží na původu jejich rodin. Rodiny, kde původní moroj byl temným mágem, vychovávají své potomky podle svých způsobů a rodiny, kde byla původním moroiem pravá čarodějka také svým.
V živé upíry není možné se s jistotou proměnit, moroiové mají totiž stejný jed jako praví upíři, ač na rozdíl od nich mohou ovládat to, zda člověka, kterého kousnou, promění - zda mu do těla vpustí jed. Pravděpodobnost tu ovšem je v případě, že jed se dostane do těla čarodějky či temného mága, kteří se jedem buďto vypořádají a stanou se z nich upíři živí, nebo ne a stanou se z nich praví upíři. To, že po kousnutí moroie se promění člověk také v moroie je sice nepravděpodobné, ale ne vyloučené! Samotná proměna je velice bolestivá, protože tělo se snaží proti jedu bránit - probíhá přesně jako proměna strigoie - také se objevují příznaky podobné (plicnímu) moru - bolesti hlavy, končetin, břicha a pocit vysoké horečky. Proměna trvá dle síly imunitního systému jedince, nejsilnější imunitní systémy magiků mohou vydržet vzdorovat i den - což je více než u lidí. Velice slabí jedinci přeměnu nemusí snést a tělo, které přestane vzdorovat, přijme vždy proměnu ve strigoie - ovšem zkrátí se tím doba, po kterou musí snést bolest. Při proměně v těle probíhá vznik protilátek, které však nejsou tak silné jako u vlkodlaků a tak protilátka pouze zabrání proměně ve strigoie a zbylý jed shromáždí v žlázách jedových zubů, které se tvoří v první hodině přeměny. Po proměně bývají moroiové také dezorientovaní a zmatení ze zesílení pachů, nových barev a rychlejších reflexů a tak si musí také pomalu na vše zvyknout.
Moroiové jsou různí, ovšem většinou spíše nespolečenští, ač se dohromady seskupují, tak jen v mezích rodiny - mají také silné partnerské vztahy a vztahy k dětem. Přímo nepřátelští jsou však k Strigoiům, kteří je loví a navíc jim zapříčinili proměnu v tvory, kteří jsou napůl upíry a napůl čaroději - což často přináší jen problémy. Homolupes, ač je stihl podobný osud a ač jsou také nepřátelé Strigoiů, jsou také spíše proti nim, protože moroiové jsou přece jen obecně považováni za upíry. Veneficas, Tenemage a Druidum mají vztahy s živými upíry různé, ovšem spíše neutrální či jim nevěří, ale nejsou nějak výrazně proti nim.
Ač Moroiové neovládají kouzla a zaříkadla, mají svou magickou moc. Velká většina živých upírů by mohla být Veneficas považována za kněžky Spirita, protože pro myšlenkovou komunikaci či dokonce nátlak s pomocí mysli mívají velice často vlohy. Avšak také ostatní elementy se jim nevyhýbají a živé upíry si může vyvolit jakýkoli element, ač je to většinou Spirit. Pokud se však stane Moroiem Veneficas, kterou si vyvolilo více elementů, tak ji ani po proměně neopustí - ovšem obvykle si rozené moroie vyvolí jen jeden element.
Moroiové jsou svým vzhledem velice podobní lidem, protože jejich kůže je sice světlejší, ale ne o mnoho. Na očích živých upírů lze také poznat, že mají více pigmentu, protože barva očí může být až zelená. Jejich jedové zuby mohou také schovat a většinou se tak ukazují jen, když jsou rozrušení či naštvaní. Díky tomu a také tomu, že je jejich jed slabší než jed Strigoiů mohou ovládat to, zda jed vpustí do těla obětí, či ne. Tedy jsou téměř normální, díky tomu, že musí spát, dýchat, bije jim srdce - mají vlastní krev v žilách - také teplota jejich kůže je poměrně normální.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.