POPVLVS

5. srpna 2012 v 17:16

Lidé jsou velice různorodou a odolnou rasou. To, že je lidská rasa velice důležitou, je patrné také z toho, že v minulosti byli nejrozšířenější rasou (až 90% populace!). V dnešní době jsou lidé sice také velice rozšíření, avšak nyní žijí spíše na ostrovech a na kontinent jezdí spíše dobrodruzi a obchodníci. Uplatnění lidí je pak obrovské, díky jejich zručnosti a přirozené vynalézavosti je seznam různých zaměstnaní* velice dlouhý, od zemědělců, přes řemeslníky a obchodníky až k bardům a malířům. Lidská rasa je jednoduše houževnatá a navíc velice dobře přizpůsobivá, ač přes to si raději lidé přizpůsobují své okolí.
Lidé jsou rozlišní, ale většina z nich má jako svou víru Diismus, který je hlavní vírou na Insula Magna, kde tedy nejsou ostatní víry povoleny a tak ti, kdož mají smýšlení jiné, jej musí buď tajit, či se odstěhovat z hlavního ostrova Ostrovního království, protože jiné víry vladař na ostrově nepovoluje. Lidský původní jazyk, tedy Antiqualingua už ovládá jen málo lidí, většinou jsou to šlechtici, občas něco dokážou zamumlat i bohatí měšťané a Starý jazyk nadále ovládají také představitelé víry, kteří zároveň často bývají písaři či archiváři.
Možná nevýhodou lidské rasy je to, že ze všech ras se dožívají asi nejkratšího věku, ač i tak se pohybujeme kolem devadesáti let. Lidé jsou považováni za dospělé ve věku dvaceti let, což je věk stejný jako například u morojů či vlkodlaků, i přes to, že tyto rasy žijí daleko déle než lidé. U lidských dětí - pokud se nejedná o šlechtice - se nedbá tolik na etiketu, ač jsou dospělými až ve dvaceti letech, většina z nich - opět je výjimkou šlechta - má dobu, kdy se učí od rodičů vše potřebné pro život, není po celou tuto dobu a lidské děti obvykle pracují, i když jim je jen 10 let, což je u jiných ras nevídané a tím jsou lidé také zvláštní.
Lidská rasa je odpradávna společenská, ač se najdou výjimky. Ovšem společenští bývají jen sami k sobě a velká část lidí se naučila nenávisti vůči ostatním rasám a vůbec vůči všemu odlišnému a proto nerespektují ani ty, kdož patří k jejich rase, ale jsou jiní. Konkrétně je to u velkých skupin lidí tak, že se většinou všeho odlišného bojí - magie, jiného vzhledu či jiné víry - a proto je nepřijímají. Ovšem protože je tato rasa velice rozdílná, je obtížné je charakterizovat a tedy je spoustu lidí, kteří se snaží pochopit, ač možná jsou uvězněni mezi těmi ustrašenými.
Stejně jako je lidská rasa různorodá po stránce psychické, tak je to také asi nejrůznorodější rasa, co se týče vzhledu. Existuje mnoho rozdílů a tedy i variací lidí. Malí i vysocí, silní i slabí, tlustí i štíhlí… je obtížné je definovat jako celek. Ovšem většinou se mění podle toho, odkud pochází. Ač je nyní drtivá většina lidí na ostrovech, kdysi žili někteří v Severním království, kde převládali lidé světlejší barvy pleti i vlasů a očí, někteří ve středu Phantasie a někteří na jihu, kde zase díky teplejšímu prostředí bylo více lidí snědší pleti, tmavších vlasů a také očí. Samozřejmě díky tomu, že lidé nemají rádi rozlišné tak se hodně lidí, kteří byli moc rozdílní (albíni či naopak lidé s velice tmavou pokožkou) kdesi vytratili, protože je společnost nepřijala.
*Seznam zaměstnání pro inspiraci:
· Zemědělství: Sedlák, honák, pasáček / děvečka
· Těžba: Dřevorubec, horník
· Oděvy: Koželuh, krejčí, přadlena, švec, sedlář, brašnář, tkadlec
· Kovy: Dráteník, klenotník, kovář, tavič, šperkař, zámečník, brusič
· Knihy: Knihovník, písař, kreslíř, knihkupec, archivář
· Obchod: Kupec, lichvář, handlíř, trhovec
· Potraviny: Hostinský, kuchař, mlynář, pekař, řezník, rybář, lovec
· Lékařství: Bylinář/ka, lazebník, léčitel, kořenářka, zubař, porodní bába, mastičkář, lékárník
· Přeprava: Vozka, převozník
· Dřevo: Tesař, truhlář, uhlíř, lukař, kolář, šindelář, bednář, drvoštěp, stolař
· Úřady (Jmenováni šlechtou): Komoří, kancléř, soudce, výběrčí daní, rychtář, správce
· Umělci: Bard, malíř, hudebník, kejklíř, herec
· Kámen: Kameník, dlaždič, zedník
· Hlína: Cihlař, hrnčíř, džbánkář, kamnář
· Alkohol: Sládek, vinař, palič, sklepmistr
· Ostatní: Košikář, provazník, sklář, žoldnéř, posel, nosič, barvíř, konkubína, kominík, včelař, sýrař, hrobník, stavitel, krysař, sokolník, sluha / služka, ochutnávač, chůva / vychovatelka, učitel, panoš, hlídač, ponocný
· Další: Zloděj, kapsář,
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.