TENEMAGVS

8. srpna 2012 v 8:31

Temní mágové, tak se říká rase, která vznikla v dobách, kdy se lidé začali stavět proti magii. Tenemagus je rasa velice přizpůsobivá, prolhaná a zrádná. Slovo temného mága většinou neznamená vůbec nic a to, že uzavřete smír a jen co se otočíte, budete mít dýku v zádech je u nich naprosto běžné a navíc, při jakémkoli údivu nad tím, že temný mág porušil svůj slib, se vám ještě vysměje. Tenemagus však nejen nevěří sobě navzájem, ale ani ostatním, kteří své sliby plní. Žijí většinou sami a většinou všechno, čeho chtějí dosáhnout, se jim zdaří díky pár kouzlům, lstím a těm, kdož jim uvěří. Jejich sídly jsou buď honosné hrady, nebo naopak odlehlé domky, které jsou méně nápadné a jejich rozšíření po kontinentě je téměř všude, nejčastěji však na kopcích v opuštěných sídlech po lidech.
Tenemagus neuctívají žádnou víru, protože za nejvyšší božstvo povařují jen samy sebe a také se často nechávají nazývat bohy, k čemuž také patří to, že oproti svým "světlým sestrám" jak nazývají Veneficas, opovrhují Elfštinou a odmítají říci cokoli v tomto jazyku pravdy - snad proto, že by musely opravdu mluvit pravdu a své sliby dodržovat. Samozřejmě však používají nový jazyk, kterým mluví všichni, tedy Phantalingua, ovšem jazyk, který je jim blíže je Antiqualingua, s kterým většinou také dokážou hovořit.
Obvykle Tenemagus své potomky vychovávají ve svých sídlech a mladé čarodějky se již v útlém dětství učí všechno, co by mohly potřebovat k životu temných. K jejich učení patří také vyhýbání elementárním čarodějkám a už od malička se u Tenemagus pěstuje opovrhování ostatními rasami. Mladé čarodějky získávají svou moc již v patnácti letech, což je o polovinu nižší věk, než u Veneficas. Dalších patnáct let se pak mladí temní mágové učí kletby a kouzla než se vydají na vlastní cestu - za dospělé jsou považovány tedy stejně až v třiceti letech. Mágové klasicky žijí pouze tak dlouho, jako lidé, ovšem dokážou si život uměle prodloužit a žít téměř navždy díky lektvarům, ovšem všechen čas, který prožijí navíc, musí zaplatit lidskými oběťmi.
Zvláštní rod u Tenemagus je rod, který je nazýván temnonoškami, tedy Tenebrae. Samy se tyto čarodějky nazývají Temným Sesterstvem. Tyto čarodějky jsou něco mezi Temnými mágy a Pravými čarodějkami. Tato rodina se drží stále toho, že do jejich sesterstva mohou jen ženy a také si neprodlužují uměle život. Ale mají svůj specifický systém pro výchovu dětí. Všechny mladé temné čarodějky jsou totiž po dobu patnácti let vychovávány v lidských rodinách, které si jejich matky předem vyhlídnou a tak vědí, že se daná rodina jejich dcery ujme a bude ji vychovávat s láskou. Je to kvůli bezpečnosti, protože Tenebrae jsou velice opatrné a pro jejich děti je daleko bezpečnější, když nikdo neví, že jsou čarodějkami. Ovšem po patnácti letech se matka vždy pro svou dceru vrátí a temný kruh, tedy skupina vládců tohoto rodu dá mladé čarodějce její moc, díky které se pak již bude moci ubránit před nebezpečným světem. Jejich čest sice také má své meze, ale nějakou patrně mají.
Pokud mezi sebe Tenemagus přijímají lidi, vždy však jen proto, že z toho budou mít dříve či později užitek. Zda je to však užitek ten, že nerozvážní mágové šíří zmatek, nebo pro ně má zasvěcení lidí do jejich řad jiné výhody ovšem se člověk nedoví, dokud se definitivně nerozhodne. Nové lidi zasvěcuje některý z Tenemagus při obřadu, jenž se koná vždy v noci Plutona, tedy v zimním období. Od obřadu pro patnáctileté temné mágy se liší tím, že není při obřadu obětován další člověk, ale krev člověka, který se chce stát temným mágem - čímž si mágové pojišťují to, že lidé, kteří se stanou mágy, nikdy nepředčí moc rozených mágů.
Mimo rod Tenebrae, který žije ve společnosti svého sesterstva, jsou Tenemagus spíše nespolečenští. Lidského života si neváží, jak lze vidět na tom, že je zabíjejí, aby omládli o několik let. Pravé upíry moc rádi využívají, aby se dostali k větší moci, protože ta je pro ně nejpřednější a jsou v tom velice cílevědomí a poměrně se jim to daří. Kdežto u vlkodlaků nesklidili úspěch, protože smečky vlkodlaků se jim odmítají podrobit - nejspíše také proto, že jim o krev mágů nejde. K živým upírům a křížencům upírů pak mají vztah poměrně neutrální. Nejhorší vztahy mají však s Veneficas a Druidum, protože mezi nimi je oboustranná nenávist, která vede k mnoha sporům.
Ač Tenemagus přišly tím, že se odvrátili od původního údělu čarodějek o svou magii živlů - které se teď musí obávat stejně jako všech kněžek, které tak mají nad nimi výhodu - tak jejich moc pramení z velkého množství kouzel a kleteb a ze znalosti Antiqualingua. Tenemagus dokážou být velice vynalézavé a dokážou využívat též upíry - jakožto hrubou sílu - a lidi - jakožto oběti pro získání větší moci. A všechno toto z nich dělá velice nebezpečné nepřátele, které nelze podceňovat, zvlášť kvůli jejich ctižádosti. Při jejich hněvu dokážou přinést do kraje nemoci či přímo smrt - jednoduše jsou to čarodějky, které se mstí za křivdy dávných let.
Tenemagus by mohli být k nerozpoznání od ostatních lidí, ale sama jejich hrdost, pocházející z magické krve je nutí, aby se odlišovali. Proto je většinou poznáte jednoduše tak, že hned na první pohled budou působit jako podivíni. Jejich oblečení většinou zahrnuje černý plášť, ale to hlavní, čímž vyzařují svou odlišnost je kůže, kterou si s pomocí zaklínadel mění v tmavou stejně jako vlasy a oči. Tím chtějí mimo jiné vyzvednout temnotu v názvu jejich rasy - toto platí obzvláště pro rod Tenebrae, jehož název znamená přímo Temnota. Díky tomuto vzhledu se jim každý rozumný člověk vyhne a i nemrtví z nich mají respekt. Někteří si myslí, že snad i jejich krev musí být černá, ovšem to platí pouze pro Tenebrae, protože ti mají vztah k Temnotě a vůbec všemu tmavému velice blízký a tak si začarovali i krev. Jejich chůze je vždy vznešená a styl řeči i pohled budí respekt.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.